Telesná výchova

Telesná kultúra v oblasti výchovy a vzdelávania zohráva neodmysliteľnú súčasť výchovy človeka na pôde školy i mimo nej. Úroveň športovej činnosti a vyučovania premetu telesná výchova na škole úzko súvisí so športovým zanietením profesorov a v neodmysliteľnej miere i vytvorenými podmienkami pre športovú činnosť.
V rámci hodín telesnej výchovy sa venujeme rôznym druhom športov. Po zavedení tretej vyučovacej hodiny telesnej výchovy sa zaviedli kumulované hodiny. Organizovali sme rôzne turistické vychádzky ako prechod hrebeňom Malých Karpát, vychádzky na Pezinskú Babu, Troch jazdcov, cykloturistické vychádzky do hôr v blízkom okolí, návšteva plavárne, v zimných mesiacoch korčuľovanie, hokej.
Počas existencie pezinského gymnázia boli zavedené športové hry ako nepovinný predmet vo volejbale chlapcov a dievčat, basketbal chlapcov, PBV, športová gymnastika chlapcov a dievčat, plávanie pre 1. ročníky. Úspešne fungovali športové krúžky v turistike, skalolezectve. V poslednom období je veľký záujem o vodnú turistiku. Študenti 2. ročníkov s obľubou absolvujú splav Malého Dunaja, študenti 3. ročníkov v rámci kurzu ochrany života a prírody splavujú Hron. Na tieto športové aktivity sa tešia i študenti z družobnej školy vo Wiener Neustadte v Rakúsku, ktorí absolvovali splav Malého Dunaja už niekoľkokrát. Pre terciu sa každoročne v rôznych slovenských lyžiarskych strediskách – vo Veľkej Rači, na Skalke, v Mýte pod Ďumbierom - organizujú LVVK.
Za posledné roky existencie našej školy sa vďaka našej pani riaditeľke podarilo výrazne zlepšiť podmienky pre vyučovanie telesnej výchovy. Je vybudovaná telocvičňa s náraďovňou, s dvomi šatňami. Sociálnym zariadením a svojpomocne vybudovaná posilňovňa v objekte školy.

Najlepšie športové výsledky za šk. rok. 2005/2006

V školskej i mimoškolskej športovej činnosti študenti nášho gymnázia vytvárali dobré meno našej školy. Najvýraznejšie športové úspech v poslednom období sme dosahovali a dosahujeme nielen v kolektívnych športoch, ale aj v individuálnych športoch.

Štvorročné štúdium

• Dňa 15.11.2005 sa naši volejbalisti zúčastnili na súťaži v mixvolejbale na ktorej získali 1. miesto
• Dňa 16.11.2005 sa konalo okresné kolo v basketbale chlapcov na ktorom už tradične obhájili 1. miesto
• Dňa 24.11 sme sa zúčastnili krajského kola v hádzanej chlapcov. Na tomto turnaji sa našim študentom podarilo obsadiť vynikajúce 2. miesto. Zostava družstva: R. Matonog, M. Hyross, S. Jankovič, M. Mlynek, M. Kováčik, A. Kačij, M. Michalec, v. Vovolka.
• 28.11.2005 sme na našej škole organizovali okresné kolo v basketbale dievčat. Na tomto okresnom kole naše dievčatá opť získali 1. miesto.
• Na okresnom kole vo futbale chlapcov, dňa 29.11. naši chlapci získali 1. miesto
• Dňa 2.12 prebehlo okresné kolo v stolnom tenise – 2. miesto
• 26.2. – 4.3. 2006 LVVK 1.C
• 12.3. – 17.3. 2006 LVVK 1.B

Osemročné štúdium

• V mesiaci október sa naši orientační bežci zúčastnili ligy v orientačnom behu na ktorej v kategórii Elite dievčat Katka Hrašnová získala 4. miesto a v kategórii Elite chlapcov Martin Miškovič získal 3. miesto.
• 17.3. – študenti sa zúčastnili na Jednota futbal CUP
• V mesiaci december sa konal vianočný turnaj vo vybíjanej a preťahovaní lanom
• 6.3 – 12.3. 2006 LVVK 3.A

Ostatné akcie