Informatika

Informatika sa stala pre žiakov gymnázia veľmi príťažlivým predmetom, a to najmä vo svojich začiatkoch. Škola tak dosahovala veľmi dobré výsledky v programátorských súťažiach – napr. v matematickej olympiáde – kategória programovania (Roman Pták, Ľubomír Čech), Zenit v programovaní (Roman Pták, Ľubomír Čech, Ján Marko) a Cofax – súťaž kolektívov. Programovanie však už nie je natoľko populárne, rozvojom iných technológií žiaci oň prestali prejavovať záujem.
Gymnázium má rozvinuté družobné styky s Gymnáziom vo Wiener Neustadte, ktoré sa snaží aj v oblasti informatiky pod vedením p. Petra Hubera našej škole pomáhať. Začiatkom školského roka 2002/2003 sa 12 našich žiakov 3. a 4. ročníka spolu s Mgr. A. Peťovskou a Mgr. H. Vozárovou zúčastnilo 14 – denného projektu „ Tvorba webovej stránky“ v partnerskej škole. Okrem štúdia a cenných informácií partnerská škola zabezpečila aj exkurzie na vyššiu odbornú školu zameranú na informatiku a do štúdia ORF – oddelenia pre aktualizáciu webovej stránky.
V školskom roku 2005/2006 žiaci dosiahli dobré výsledky, hoci záujem o programovania je o niečo slabší než bol v minulosti. Je to spôsobené nezáujmom o programovanie v DOSovskom prostredí (TurboPascal) a nízkym počtom hodín informatiky (prvý a štvrtý ročník). Vzhľadom na nový systém maturít si veľa žiakov volí povinný maturitný prírodovedný predmet informatiku. Z maturitnej skúšky z časti programovania v Turbo Pascale boli veľmi kladne vyhodnotení dvaja maturanti Peter Fecko a Róbert Diky. Celkovo v školskom roku 2005/2006 maturovalo 44 študentov, z toho 5 na úrovni A a 39 na úrovni B. Zmaturovali všetci žiaci a dosiahli celkový priemer 1,61.
V školskom roku 2006/2007 sa zavedie vyučovanie informatiky aj v 2. a 3. ročníku podľa záujmu, aby viac žiakov mohlo maturovať na úrovni A. Programovanie sa bude vyučovať v šiestich skupinách.
V súčasnosti informatiku vyučuje Ing. Soňa Tomešová a Mgr. Marta Šefčíková.

Budova prvého pezinského gymnázia na námestí v Pezinku   Hodina informatiky v počítačovej učebni