Fyzika

Cieľom vyučovania fyziky je poskytnúť žiakom vedomosti a zručnosti, ktoré im umožnia správne chápať a vysvetľovať javy, deje a zákonitosti reálneho sveta.
Fyziku na našej škole vyučujú títo učitelia: Mgr. Oľga Matejovičová, Mgr. Viera Stejalová, Mgr. Eva Viktorínová.
Úroveň stavu vedomostí z oblasti fyziky si mohli študenti štvrtého ročníka a oktávy zvyšovať v rámci voliteľného premetu fyzika a semináru z fyziky,
V školskom roku 2005/2006 z fyziky úspešne maturovalo 30 študentov, z toho na úrovni A 6 študentov a na úrovni B 24 študentov.
Boli to študenti, ktorí sa prihlásili na vysokoškolské štúdium technického smeru alebo na Fakultu matematiky, fyziky a informatiky UK (tzv. MAT-FYZ).
Do vyučovacieho procesu sa zavádzajú nové formy. Jednou z nich je aj využívanie výpočtovej techniky, a to hlavne v rámci laboratórnych cvičení, čím sa sleduje hlavne odľahčenie výučby tohto náročného predmetu. Pre študentov je k dispozícii odborná knižnica. Z literatúry, ktorá sa tu nachádza, môžu žiaci čerpať pri príprave referátov alebo seminárnych prác. Najväčším zdrojom informácií v súčasnej dobe je internet, ktorý študenti vo veľkej miere aj využívajú.
V poslednej dobe sa nám nedarí získavať študentov pre riešenie úloh fyzikálnej olympiády, skôr sa rozhodnú riešiť úlohy z fyziky v rámci korešpondenčného seminára.
V rámci predmetu fyzika sa realizujú zaujímavé exkurzie do hvezdárne, do Jaslovských Bohuníc, do výrobne transformátorov a iné. Učitelia fyziky si priebežne zvyšujú svoje vzdelanie absolvovaním rôznych seminárov, školení, kurzov.
Do budúcnosti je potrebné pre učiteľov fyziky vysloviť želanie, aby fyzika ako dôležitá veda pre život, pokrok, prax sa nedostávala do úzadia, ako sa to stalo po roku 1990, ale aby nachádzala záujem u väčšieho počtu študentov, a aby títo študenti našli spoločenské uplatnenie.

Budova prvého pezinského gymnázia na námestí v Pezinku   Hodina fyziky vo fyzikálnom laboratóriu